Informácie k nástupu dieťaťa do MŠ v šk.roku 2024-2025

15. augusta 2024

Školský rok 2024/2025 sa v Materskej škole Važecká 18 (ďalej len MŠ) začína 2.9.2024.

I. Zákonný zástupca

1. Predkladá triednej učiteľke pri prvom nástupe dieťa do materskej školy:

 Písomné Vyhlásenie o bezinfekčnosti (na našom webe msvazecka.sk, v časti
Dokumenty), a to aj po každom prerušení dochádzky dieťaťa do materskej školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú)
 Splnomocnenie
 Evidenčný list
 Zápisný lístok na stravovanie

2. Ranný príchod do MŠ je

 od 6.30 do 7.00 hod. v triede určenej na schádzanie
– v pavilóne A je na schádzanie určená 1.trieda na prízemí,
– v pavilóne B je na schádzanie určená 4.trieda na prízemí.
Odtiaľ si deti prevezmú triedne učiteľky a presunú sa do svojich tried.

 Od 7.00 do 8.00 hod. je príchod detí priamo do svojej triedy, kde je dieťa zaradené.
Po 8.00 hod. sa budova MŠ uzamyká.
Neskorší príchod dieťaťa do MŠ je potrebné vopred oznámiť triednym učiteľkám.

3. Zákonný zástupca odovzdáva dieťa výhradne učiteľke materskej školy.

4. Odporúčame, aby dieťa do MŠ sprevádzal len jeden zákonný zástupca. Sprevádzajúca osoba sa v priestoroch materskej školy pohybuje za účelom odovzdania a vyzdvihnutia dieťaťa, pričom neprekračuje priestory zo šatne do hygienickej zóny.

5. Zákonný zástupca alebo sprevádzajúca osoba si vyzdvihne dieťa v čase

 od 15.00 do 16.00 hod. vo svojej triede
 od 16.00 do 17.00 hod. v triede určenej na rozchádzanie
– v pavilóne A je na rozchádzanie určená 1.trieda na prízemí,
– v pavilóne B je na rozchádzanie určená 4.trieda na prízemí.
Zákonný zástupca alebo ním poverená osoba v šatni pred hygienickou zónou si po zazvonení do triedy dieťa vyzdvihne.

6. Po 17.00 hod. sa budova a areál MŠ uzatvára.

II. Vaše dieťa potrebuje:
1. Prezuvky (pevnú obuv – nie vsuvky) – označené menom
2. Pohodlné oblečenie – označené menom
3. Náhradné veci do skrinky (oblečenie, bielizeň, atď.) – označené menom
4. Pyžamo – označené menom

III. Poplatok za stravu a školné sa platí mesačne na jednotlivé účty školy.
Výšku poplatku za pobyt dieťaťa v MŠ (ďalej len školné) a stravovanie dieťaťa v MŠ (ďalej
len stravné) upravuje zriaďovateľ-mesto Prešov všeobecne záväzným nariadením.

a) Príspevok za pobyt dieťaťa v MŠ
Za pobyt dieťaťa v MŠ v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov prispieva zákonný zástupca mesačne vo výške 28% sumy životného minima pre jedno nezaopatrené dieťa, zaokrúhlenej na celé euro nadol, teda od 1.9.2024 sumou 35,00 € na č.účtu: SK32 7500 0000 0040 0842 1262
Príspevok sa uhrádza od 1. do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.
(Odporúčame zákonným zástupcom zriadiť trvalý príkaz.)

Príspevok sa neuhrádza za dieťa, ktoré

 plní povinné predprimárne vzdelávanie
 je v hmotnej núdzi (na základe potvrdenia ÚPSVaR, ktoré je potrebné
predložiť do 31.7.2024)

b) Poplatok za stravovanie dieťaťa v MŠ
Poplatok za stravovanie v MŠ v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov a interných predpisov MŠ je zákonný zástupca povinný uhradiť do 25. dňa predchádzajúceho mesiaca.(stravné na september 2024 je možné uhradiť do konca mesiaca august 2024)
na č.účtu: SK10 7500 0000 0040 0842 1270
Aktuálna výška poplatku za stravovanie je 2,10 € na deň a zahŕňa desiatu, obed, olovrant a 8-€ na čiastočnú úhradu režijných nákladov v školskej jedálni.

Príspevok na stravovanie sa uhrádza mesačne preddavkovo vo výške
 50,00 € / bežné stravovanie dieťaťa
 30,00 € / stravovanie dieťaťa, ktoré má nárok na dotáciu na podporu
výchovy k stravovacím návykom.

Dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom sa poskytujú vo výške 1,40 € na deň, v ktorom sa dieťa (plniace povinné predprimárne vzdelávanie a dieťa v hmotnej núdzi) zúčastní výchovno-vzdelávacieho
procesu v MŠ. Ďalšie informácie k podmienkam platby a stravovania uvádza vedúca školskej jedálne v zápisných lístkoch stravníka.

IV. Menné zoznamy detí a ich zadelenie do tried budú zverejnené v budove školy. Na stránke školy uvádzame z dôvodu ochrany osobných údajov iba zoznamy detí a ich zaradenie do tried podľa koncového čísla rozhodnutia.

V. V prvý deň si rodičia detí, ktorí nemajú možnosť stiahnuť a vytlačiť potrebné tlačivá z www.msvazecka.sk v časti Dokumenty, vyzdvihnú evidenčný lístok, splnomocnenie a prihlášku na stravovanie u triednej učiteľky. Vyplnené a vypísané ich čo najskôr odovzdajú späť triednym učiteľkám.

VI. Tlačivo „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“, dostupné aj na našom webovom sídle, bude pripravené aj pri vstupe do budovy v oboch pavilónoch. Rodič ho vypíše a  odovzdá
v deň nástupu učiteľke. (Nie je možné ho odovzdať na druhý deň!) Ďalšie informácie Vám poskytnú triedne učiteľky na triednych aktívoch, ktorých forma a
termín Vám budú oznámené triednymi učiteľkami po nástupe detí do MŠ. Predpokladaný termín triednych aktívov je triednymi učiteľkami zvolený deň v 2. alebo 3. septembrovom
týždni.

Prajeme Vám úspešný vstup do školského roka 2024/2025!

Bc.Lukáčová Slavka, riaditeľka školy

Oznam o prevádzke počas mesiacov júl a augustZoznam detí šk.rok 2024/2025